KONST / Litografier / Färglitografi 6241116
*
nr 624 1116
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), kvinna, 160/310, 61x47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2010
kl 18:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 12:48:19
1
100 kr
13/2 09:41:31
2
300 kr
14/2 21:48:51
3
250 kr
15/2 13:45:36
4
600 kr
15/2 16:34:38
3
400 kr
15/2 18:28:54
5
550 kr
15/2 18:29:27
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 624 1116
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), kvinna, 160/310, 61x47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 12:48:19 | 1 | 100 kr |
13/2 09:41:31 | 2 | 300 kr |
14/2 21:48:51 | 3 | 250 kr |
15/2 13:45:36 | 4 | 600 kr |
15/2 16:34:38 | 3 | 400 kr |
15/2 18:28:54 | 5 | 550 kr |
15/2 18:29:27 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44